Kanal Görüntüleme

Günümüzde özellikle İstanbul da yaşanan yoğun trafik sebebiyle altyapıda yaşanan her problemi açık kazı yöntemiyle tamire çalışmak, şehri bir bakıma felç etmek anlamına geliyor. Bunun için tüm dünyanın kullandığı, kazıya gerek bırakmayan TV- INSPECTİON sistemi Türkiye’de Çarşı Tesisat Alt Yapı tarafında başarıyla uygulanmaktadır.

Bu sistemde önceden temizlenmiş kanallara giren CCTV Kameralar çok kısa bir sürede, sadece bir muayene ya da parsel bacası kenarına yerleştirilen görüntüleme aracı vasıtası ile kanalın baştan sona görüntüsünü kaydedip , bize kanaldaki sorunları anında izleme şansı veriyor.

Yani bir bakıma şehre endoskopi yapıyor diyebiliriz. Bu becerikli cihazlar çapı 20 cm. tutun da, kanalların bağlandığı 2mt Çapındaki kolektörleri dahi görüntüleyebiliyor.

Atık su ve yağmursuyu şebeke ve kolektör hatları ile kimyasal ve endüstriyel atıkların taşındığı boru hatlarını görüntüleyerek sistemdeki tıkanmaları ve arızaları kesin ve noktasal olarak tespit eder.

Borulu sulama ve drenaj sistemleri ile AÇB,CTP ve HDPE gibi içme suyu boru hatlarındaki sehim ve çatlakları kontrol eder.

Kameraların yüksek çözünürlü kamera sistemi sayesinde kontrol odasından MPEG formatında net görüntü ve fotoğraflar alınır,kaydedilir ve raporlamada kullanılır.

Kameralar 180 derece sağ, sol, yukarı ve aşağı hareket edebilme özelliğine sahip olup bu sayede çalışma bölgesinin 360 derece görüntüsünü alınır.

Kamera robotları kanal eğimini ölçer ve kaydeder.

Kameralar kanal içerisinde gidilen mesafeleri ölçer ve kaydeder.
Kamera robotlarının özel tasarlanmış kablo sistemi sayesinde her türlü manevra,data ve enerji iletimi yapılmaktadır

Uygulama Alanları
Evsel Atık
Kanal Açma ve Temizleme
Yağ Kuyuları
Fabrika Arıtma Tesisi
Bakteri Nakliyesi
Fosseptik Çekimi
Otel ve Restaurant
Fosseptik Kuyularının İç Temizliği
Arıtma Tesisi Temizliği